BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Informacja dla Mieszkańców Nowego Sącza

W I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu obecnie 4 klasy realizują naukę w trybie zdalnym, wczoraj i dzisiaj dyrekcja otrzymała informację o kolejnych dwóch uczniach zarażonych wirusem Covid-19.
 
Prezydent Ludomi Handzel
 
Zarażonych jest również 3 pracowników pedagogicznych, a znaczna grupa nauczycieli (30 %) przebywa na zwolnieniach chorobowych. W tej sytuacji coraz trudniejszym staje się zapewnienie ciągłości procesu nauczania we wszystkich klasach, dlatego po konsultacji z dyrekcją szkoły oraz dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podjęta została decyzja o zmianie trybu nauczania dla całej szkoły na zdalny, w okresie najbliższych dwóch tygodni, tj. od 12 do 23 października. 
 
Dziś na Sali Ratuszowej odbył się również briefing prasowy na, którym prezydent Ludomir Handzel poinformował o obecnej sytuacji pandemi Covid-19 w Nowym Sączu i o problemach związanych z nią  w  I LO.
  
- Witam na briefingu prasowym poświęconym w całości Covid-19. Wszyscy znamy sytuację ogólnokrajową. Od jutra cała Polska jest w strefie żółtej. Natomiast sytuacja w Nowym Sączu w skali Polski nie jest zła. Jednak niepokojąca stała się ta  w  I LO. W związku z tym dzisiaj po konsultacji z sanepidem i dyrekcją szkoły podjąłem decyzję, że na dwa tygodnie całe pierwsze liceum przejdzie do trybu zdalnego nauczania. Mam nadzieję, że spowoduje to wyciszenie ogniska zachorowań. – powiedział prezydent Ludomir Handzel.  

Zorganizowanie nauki zdalnej w obecnej sytuacji spowoduje, że wszyscy uczniowie będą mieli zapewniony udział w lekcjach, a po dwóch tygodniach szkoła będzie mogła wrócić do pracy w normalnym, stacjonarnym trybie.

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-10-09 12:36:30