BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Komunikat dotyczący SMOGU

Wraz ze spadkiem temperatury wkraczamy w kolejny okres grzewczy. Ogrzewanie mieszkań powoduje odczuwalne pogorszenie jakości powietrza w Nowym Sączu i nieuniknione zaistnienie zjawiska smogu.

W naszym wspólnym interesie przypominamy o funkcjonującym alarmowym telefonie antysmogowym (519 600 782), na który prosimy zgłaszać podejrzenia spalania odpadów w kotłach centralnego ogrzewania. Straż Miejska jest gotowa do natychmiastowej interwencji oraz wykonania analizy popiołu  w przypadku podejrzenia łamania zakazu spalania śmieci.

Przypominamy o możliwości dokonania zakupu paliwa niskoemisyjnego na nowosądeckich składach opału. Prosimy o dokonywanie świadomego wyboru rodzaju paliw, które pozwala na poprawę jakości powietrza.

Na stronie Urzędu Miasta, można sprawdzić bieżące dane związane z jakością powietrza oraz wprowadzane ograniczenia w przypadku przekroczenia poziomu zanieczyszczeń atmosfery.

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-11-19 15:03:45