Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.    Imieniny obchodzą: Łukasz, Kaja, Eugenia


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Laureaci Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „Ekstraklasa Wojskowa” z wizytą u Prezydenta

Prezydent Ludomir Handzel pogratulował Uczniom Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków, którzy zajęli drugie miejsce w Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „Ekstraklasa Wojskowa”. W Turnieju udział wzięli uczestnicy programów adresowanych przez MON do uczniów klas wojskowych, a koordynowanych przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. W półfinałach „Ekstraklasy Wojskowej” z uczniami ZS nr 2 w Nowym Sączu spotkało się Liceum Ogólnokształcące w Rybniku ZDZ w Katowicach. Półfinaliści pokonali blisko 100 szkół, które zgłosiły się do turnieju i 300 uczniów je reprezentujących.

- Bardzo się cieszę, że rozwijamy ten kierunek, bo to w przyszłości pewna praca, a jednocześnie wychowanie patriotyczne. Dziękuję wam bardzo za postawę i osiągnięcia. Gratuluję też Panu dyrektorowi Sławomirowi Szczerkowskiemu – powiedział Prezydent Ludomir Handzel.

"Ekstraklasa Wojskowa" to turniej adresowany do uczniów klas o profilu wojskowym, uczących się w szkołach prowadzących „Oddziały Przygotowania Wojskowego” i „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. To programy edukacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej, koordynowane przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

         

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-03-03 15:00:27