Czwartek, 23 września 2021 r.    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Podpisanie umowy o współpracy z Polskim Towarzystwem Wibroterapii

Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę o współpracy z Polskim Towarzystwem Wibroterapii. To program skierowany do Mieszkańców Nowego Sącza, dzięki któremujako pierwsi w Polsce, będą mogli skorzystać z bezpłatnego dostępu do fizykoterapii, zajęć usprawniających i diagnostyki. Rejestracja do projektu prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 pod nr tel. 512-595-574. Z programu mogą skorzystać osoby w wieku 40+. Nazwa etapu pierwszego : "Bezpłatna fizykoterapia przeciwbólowa kręgosłupa i aktywizacja ruchowa dla 300 osób w wieku 40+.”


- Cieszę się, ponieważ jest to program zdrowotny skierowany do Mieszkańców Nowego Sącza. Myślę, że lista miejsc zapełni się bardzo szybko. Dobrą informacją jest to, że zajęcia będą prowadzone na terenie Nowego Sącza – powiedział prezydent Ludomir Handzel.


Zakres bezpłatnych usług:

Osiem zabiegów fizykoterapii przeciwbólowej kręgosłupa, w razie konieczności cztery zabiegi fizykoterapiiw domu pacjenta, osiem zabiegów tlenoterapii dla zakwalifikowanych pacjentów. Analiza postępów fizykoterapii. Dwie konsultacje z fizjoterapeutą, pomiary zakresu ruchu w obrębie obręczy barkowej, pomiary siły mięśni, pomiary ciśnienia tętniczego, wysycenia krwi tlenem, pomiary masy mięśni szkieletowych i procentowej zawartości tkanki tłuszczowej oraz beztłuszczowej masy ciała. Edukacja z profilaktyki przeciwbólowej kręgosłupa, dwie godziny zajęć usprawniającychz trenerem zamiennie: Zdrowy Kręgosłup/ Pilates (zajęcia w grupach).

Pierwszy etap rusza 30 Sierpnia 2021.Termin realizacji tego etapu to Wrzesień-Październik 2021. Rejestracja :od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 pod numerem telefonu: +48 512 595 574.

- Samorząd Nowego Sączą, z powagą i zaangażowaniem traktuje realizację programów polityki zdrowotnej, wdrażając nowe lub kontynuując rozpoczęte projekty. To cieszy, gdyż każda taka inicjatywa – zgodnie ze strategicznym celem Narodowego Programu Zdrowia – korzystnie wpływa na poprawę zdrowia publicznego, a tym samym wydłużenie życia, zmniejsza nierówności społeczne w zdrowiu w Polsce. Jednak nadal w kwestii edukacji społeczeństwa i popularyzacji profilaktyki zdrowotnej, pozostaje dużo do zrobienia. Nasze wspólne działania, ich skala i formuła, bez wątpienia przyczynią się do znaczącego wzrostu świadomości zdrowotnej mieszkańców - mówi wiceprezes Stowarzyszenia Dobrosława Chrząstowska.

- Współpraca z lokalnymi władzami, przełoży się na zwiększenie skuteczności podejmowanych działań rehabilitacyjnych, jak i ułatwi dostęp do świadczeń z zakresu wibroterapii i umożliwi integrację społeczną  - mówi Anna Pęczkowska, Prezes PTW.

Jakie korzyści dla mieszkańców?


Bezpłatny dostęp do:
•edukacji zdrowotnej
•nowoczesnej fizykoterapii
•konsultacji zfizjoterapeutą
•pomiarów diagnostycznych
•terapii zajęciowych
•zajęć korekcyjnych
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-08-30 14:41:46