Piątek, 15 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Teresa, Jadwiga


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Spotkanie z kolejną ośmioosobową grupą ekspertów z Litwy w ramach projektu „Polsko-Litewska strefa dobrych praktyk”.

Zastępca Prezydenta miasta Nowego Sącza Magdalena Majka oraz Przewodniczący Komisji Kultury, Sztuki i Współpracy z Miastami Partnerskimi Leszek Zegzda spotkali się z kolejną ośmioosobową grupą ekspertów z Litwy, którzy przyjechali z miasta partnerskiego Nowego Sącza - Troków, w ramach projektu „Polsko-Litewska strefa dobrych praktyk”.

Zastępca prezydenta Magdalena Majka wraz z grupą ekspertów z Litwy.

Kolejni pracownicy VšĮ Trakų švietimo centras przyjechali po raz drugi, by poznać dobre praktyki w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym w Nowym Sączu i Małopolsce jak również działania wspierające osoby dorosłe i młodzież z Nowego Sącza oraz Troków.

Zastępca prezydenta Magdalena Majka, radny Leszek Zegzda.


W ramach programu polsko-litewskiej wymiany odbyły się zajęcia na temat działań realizowanych przez Małopolską Wojewódzką Komendę OHP, a także spotkania w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dotyczącego realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych miasta Nowego Sącza na lata 2020-2022 jak również Zakładzie Karnym, Branżowej Szkole I stopnia „Praktyk” w Wielogłowach w temacie wspierania przedsięwzięć społecznych pozwalających na łagodzenie i usuwanie negatywnych skutków bezrobocia jak i aktywizację zawodową - dobre praktyki z Nowego Sącza.
23-letnie partnerstwo: Nowego Sącza i Troków pozwala na budowanie wspólnoty i rozwój stosunków bilateralnych Polski i Litwy, dając okazję do konkretnych działań na poziomie lokalnym w postaci ciekawych przedsięwzięć z korzyścią dla mieszkańców naszych miast.

Projekt „Polsko-Litewska strefa dobrych praktyk” dofinansowany został przez Fundusz Polsko-Litewskiej Wymiany Młodzieży.

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-10-06 13:09:54