Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Komunikaty Biura Prasowego


22281

Oświadczenie Prezydenta po Zgromadzeniu Wspólników Sądeckich Wodociągów

2019-11-04

W swoim oświadczeniu Prezydent Ludomir Handzel odniósł się do formułowanych w przestrzeni publicznej twierdzeń Zarządu Sądeckich Wodociągów sp. z o.o., które mogą wprowadzać w błąd opinię publiczną. Prezydent podkreślił również, że proponowane przez niego utworzenie kapitału rezerwowego, pozwoliłoby na zachowanie opłat uiszczanych przez odbiorców w Nowym Sączu na dotychczasowym poziomie, dając Zarządowi odpowiednie narzędzia formalno-prawne w tym zakresie.


22280

Święto Niepodległości i rocznica lokacji miasta

2019-11-04

11 listopada mija 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku obchody rocznicowe będą połączone z 727 rocznicą lokacji miasta Nowego Sącza. Na uroczystości zaprasza prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.


22266

I obrady Nowosądeckiego Forum Młodzieży

2019-10-31

Dziś (31 października) w sali reprezentacyjnej Ratusza, odbyło sięI posiedzenie Nowosądeckiego Forum Młodzieży (NFM), organu opiniodawczo-doradczego Prezydenta Miasta Nowego Sącza. W obradach uczestniczył prezydent Ludomir Handzel, który wręczył uczniom powołania do Nowosądeckiego Forum Młodzieży.


22263

Grobowiec majora pilota Jerzego Iszkowskiego został odnowiony

2019-10-31

Zastępca Prezydenta Miasta Magdalena Majka oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba wraz z Panią Anną Totoń zapalili dziś znicze przed odnowionym nagrobkiem rodziny Iszkowskich na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu.


22232

Koncert Zaduszkowy w ratuszu

2019-10-25

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na kolejny, 254. Koncert u Prezydenta (30 października). Tym razem koncert będzie miał charakter zaduszkowy.


22231

Podziękowanie dla prezydenta Ludomira Handzla

2019-10-25

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel otrzymał podziękowanie od biskupa tarnowskiego, ks. Andrzeja Jeża, za udział w "Marszu dla życia i rodziny". Wydarzenie to miało miejsce w Nowym Sączu 6 października br.


22218

Spotkanie konsultacyjne w sprawie budowy nowego mostu na Dunajcu i połączenia DW969 z DK87

2019-10-23

Mieszkańcy Nowego Sącza, przedsiębiorcy, wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski i przedstawiciele PKP PKL chętnie skorzystali z zaproszenia prezydenta Ludomira Handzla na spotkanie konsultacyjne w sprawie połączenia DW 969 z DK 87 wraz z budową mostu na Dunajcu. Spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury, a sala widowiskowa zapełniła się do ostatniego wolnego miejsca. Zebranych gości przywitał dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba. Następnie głos zabrał prezydent Ludomir Handzel.


22217

Nowy sprzęt dla nowosądeckich strażaków

2019-10-23

Grupa Ratownictwa Specjalnego Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Sącza otrzymała nowy sprzęt o wartości 40 tys. złotych (23 października). Prezydent miasta Ludomir Handzel przekazał go prezesowi jednostki, Marcinowi Grudzińskiemu.


22216

Partnerstwo miast: goście ze Schwerte w Nowym Sączu

2019-10-23

Siedmioosobowa delegacja z partnerskiego miasta Schwerte (Niemcy) przebywała z wizytą w Nowym Sączu (23 października). Gości przyjęła w ratuszu wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka.


22215

Mała książka – wielki człowiek: pierwszaki dostały wyprawki czytelnicze

2019-10-23

- Czytasz dziecku od narodzin – dajesz mu więcej niż myślisz, bo mała książka to wielki człowiek – przekonują organizatorzy akcji pod hasłem Mała książka – wielki człowiek. Dziś (23 października) prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel w towarzystwie wiceprezydent Magdaleny Majki wręczył darmowe wyprawki czytelnicze dla uczniów klas pierwszych z Nowego Sącza.


22210

Ważne dokumenty w sprawie budowy nowego mostu na Dunajcu

2019-10-22

Podczas dzisiejszego spotkania konsultacyjnego z mieszkańcami Nowego Sącza,w sprawie połączenia DW 969 z DK 87 wraz z budową mostu na Dunajcu, prezydent Ludomir Handzel przedstawił dokumenty potwierdzające, żepreferowany przez Miasto Nowy Sącz, oraz gminę Chełmiec i gminę Podegrodzie tzw. wariant ‘’C”, jest optymalny. Przedstawiony przez prezydenta wariant, preferują również PKP Polskie Linie Kolejowe.


22205

Miasto Nowy Sącz pierwsze w Polsce podpisało porozumienie z Bankiem Ochrony Środowiska

2019-10-22

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Bank Ochrony Środowiska nawiązały współpracę w zakresie realizacji działań wspierających poprawę jakości powietrza. Dzięki niej mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli zadbać o swoje zdrowie korzystając ze specjalnej pożyczki na wymianę starego pieca. Dziś (22 października) w sali reprezentacyjnej Ratusza, prezydent Ludomir Handzel oraz prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska Bogusław Białowąs, podpisali umowę o współpracy, której głównym celem jest wspieranie mieszkańców w wymianie systemów ogrzewania na ekologiczne, realizacji projektów termomodernizacyjnych, oraz innych komplementarnych z rządowym programem „Czyste Powietrze.


22192

Oświadczenie Prezydenta w sprawie prezentowanych w ostatnim czasie dezinformacji

2019-10-18

W swoim oświadczeniu Prezydent Ludomir Handzel odniósł się do prezentowanych w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej nieprawdziwych informacji. Prezydent Nowego Sącza podkreślił, że zgłaszane przez jednego z przedsiębiorców nowe propozycje przebiegu „mostu południowego” oraz obwodnicy od ul. Piramowicza do Świniarska mogą skutkować zablokowaniem wartej ok. 150 000 000 zł inwestycji, która jest kluczowa dla odkorkowania Miasta


22191

Odbudowa nowosądeckiego Zamku coraz bardziej realna

2019-10-18

Dziś (18 października) w sali reprezentacyjnej Ratusza, odbyła się konferencja prasowa poświęcona odbudowie nowosądeckiego Zamku. Prezydent Ludomir Handzel wraz z prezesem Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego Jarosławem Suwałą, przedstawili plan odbudowy nowosądeckiego Zamku.


22187

Uratować polichromie: wizyta w domu malarki

2019-10-18

Wizyta studyjna w domu Władysławy Iwańskiej na Helenie. Wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka w towarzystwie dyrektorów: Wydziału Inwestycji Marty Poremby, Komunikacji Społecznej i Kultury Marcina Poręby oraz Geodezji i Nieruchomości Krzysztofa Kurzei odwiedziła dom zmarłej w 2005 roku malarki, gdzie na ścianach znajdują się oryginalne polichromie.