BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Przedsiębiorczość-news

„Pożyczka na rozwój” program dla mikro- i małych firm

 

Jeśli jesteś mikro- lub małym przedsiębiorcą, prowadzisz działalność na terytorium RP od co najmniej 2 lat i planujesz inwestycje w nowe środki trwałe, mające na celu rozwój Twojego przedsiębiorstwa możesz ubiegać się o pożyczkę i wsparcie w ramach Programu „Pożyczka na rozwój” w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. To możliwość pozyskania taniego (oprocentowanie od 2,5%) kapitału - nawet 500 tys. zł!


Pożyczka jest udzielana na pokrycie wydatków niezbędnych do realizacji projektu, którego głównym przedmiotem jest nabycie i instalacja nowych środków trwałych, tj.: maszyn, urządzeń technicznych i narzędzi. Ponadto, jeżeli projekt tego wymaga, środki z pożyczki mogą być przeznaczone również na zakup oprogramowania związanego z nabytymi środkami trwałymi, integrację z parkiem maszynowym oraz systemami IT funkcjonującymi w przedsiębiorstwie.


Minimalna kwota pożyczki to 75 tys. zł. Maksymalna kwota pożyczki nie może przekroczyć 500 tys. zł. Pożyczka udzielana jest na okres do 5 lat liczonych od dnia zawarcia umowy. Wnioskodawca powinien zapewnić wkład własny w wysokości, co najmniej 20% kwoty wydatków kwalifikowanych projektu. Oprocentowanie jest stałe w całym okresie spłaty pożyczki i wynosi od 2,5 do 6%.


Za udzielenie pożyczki nie jest pobierana prowizja, a po zrealizowaniu projektu zgodnie z umową i spłacie co najmniej 90% kwoty pożyczki, pożyczkobiorca nabywa prawo do wypłaty dodatkowego wsparcia. Pozwala ono refinansować wkład własny w wysokości 10% wartości pożyczki, jednak nie więcej niż 40 tys. zł.


Pożyczkobiorca może skorzystać również z karencji w spłacie kapitału, jednak okres karencji nie może przekroczyć 9 miesięcy podczas całego okresu spłaty.


Wnioski o udzielenie pożyczki można składać do 7 października 2021 r. za pośrednictwem generatora wniosków.


Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej PARP lub na spotkaniu informacyjnym 9 września w siedzibie PARP w Warszawie.


Zarejestruj się na spotkanie

 


 

Autor: -
Źródło: PARP
Dodano: 2019-08-26 10:52:05