BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Przedsiębiorczość-news

Trwa rekrutacja do piątej edycji Programu #StartUP Małopolska


Ruszył nabór do 5. edycji programu rozwojowego dla firm #StartUP Małopolska. Jest to intensywny program szkoleniowo-mentoringowy dla mikro-, małych i średnich firm z Małopolski, działających na rynku nie dłużej niż dwa lata. Co ważne, udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Dzięki udziałowi w programie przedsiębiorcy mają okazję zdobyć nowe kompetencje i umiejętności, dzięki którym rozwiną swoje firmy, udostępnią nowe produkty i usługi oraz wprowadzą je na nowe rynki. 


Nabór do 5. edycji trwa do 29 września 2019.

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

ZGŁOŚ SIĘ

 Korzyści z udziału w programie?


 Odkryjesz nowe źródła klientów
Poznasz nowe, innowacyjne formy pozyskania klienta
i zaczniesz efektywniej wykorzystywać narzędzia internetowe
 

Usprawnisz proces sprzedażowy
 Dowiesz się, jak wdrożyć konkretne mechanizmy,
dzięki którym zwiększysz przychody ze sprzedaży w swojej firmie
 
 
Ulepszysz swój marketing
Przeanalizujesz swoje obecne działania i poznasz sposoby na ich usprawnienie
 


Poznasz techniki prezentacji
Dowiesz się, z czego powinien składać się Twój idealny elevator pitch,
dzięki któremu odniesiesz sukces w kontakcie z inwestorami
 


Weźmiesz udział w branżowych eventach
Poznasz najnowsze trendy w świecie startupowym
i nawiążesz relacje biznesowe podczas networkingu największych konferencji branżowych w Polsce


Pięć elementów składowych programu


#StartUP Małopolska to intensywny, kilkutygodniowy program akceleracji.
 

Warsztaty wprowadzające


Przed rozpoczęciem programu weźmiesz udział w 2 warsztatach, podczas których zweryfikowane zostaną potrzeby Twojej firmy. Przeanalizowany zostanie Twój model biznesowy i elementy, które możesz udoskonalić w następnych częściach programu.


Warsztaty dopasowane do Twoich potrzeb


To Ty wybierzesz, jakich szkoleń potrzebujesz. Wskazane przez uczestników tematy zostaną umieszczone w agendzie 6 warsztatów, które zostaną poprowadzone przez ekspertów.


Mentoring


Podczas trwania programu będziesz mógł liczyć również na indywidualne konsultacje biznesowe z wybranymi przez siebie mentorami. Każdej firmie będzie przysługiwać aż 600 minut spotkań 1:1.


Udział w wydarzeniach startupowych i branżowych w Polsce


Poza warsztatami i indywidualnymi sesjami mentorskimi możesz wziąć udział w najlepszych wydarzeniach startupowych w Polsce, które pozwolą ci nawiązać nowe kontakty biznesowe, zdobyć nową wiedzę i wiele cennych inspiracji. Masz szansę pojechać na wydarzenia tj. Impact mobility, I <3 Marketing, 4Developers i inne.


Prezentacja


Udział w programie to również możliwość przedstawienia swojego biznesu. Zaprezentujesz swoją firmę podczas spotkania podsumowującego program oraz zrzeszającego krakowską społeczność startupową. Podczas wydarzenia prelekcję wygłoszą również eksperci oraz przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces.
 
Warsztaty wprowadzające 
 
Podczas dwudniowych warsztatów, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, zwinnych metod planowania biznesowego, zdefiniujesz kluczowe obszary działalności oraz procesy generowania kosztów i przychodów, a także przeanalizujesz najważniejsze segmenty klientów.
Następnie wykorzystasz zdobytą wiedzę i stworzysz hipotezy dotyczące kierunków rozwoju Twojego biznesu. Pozwoli Ci to na przetestowanie pomysłów w kontakcie z klientami, dzięki czemu będziesz mógł sprawdzić, czy dana koncepcja ma szansę powodzenia jeszcze przed zainwestowaniem środków na jej wdrożenie.
W czasie tych warsztatów udział min. 1 założyciela firmy jest obowiązkowy.
 

Wykorzystane metody 
 

Business Model Canvas
Stworzysz model biznesowy swojego startupu, opracujesz kanwę dla już istniejących oraz nowych produktów lub usług. Przeanalizujesz strukturę kosztów i przychodów. Wyznaczysz obszary do późniejszej weryfikacji
 


Value Proposition Canvas
 Zbadasz potrzeby klientów i przeanalizujesz, jak na ten stan odpowiada Twoja oferta. Dokładnie przeanalizujesz profil użytkowników produktów, określając czynności, problemy, bariery oraz korzyści, które definiują ich codzienne życie i pracę
 


Test Card
Korzystając z tego narzędzia, przeanalizujesz stworzone hipotezy biznesowe w kontekście poszczególnych procesów, jak i całej strategii Twojej firmy.
Zaprojektujesz również eksperymenty, pozwalające na walidację hipotez
 

 
Learning card
Wykorzystanie tego narzędzia pozwoli Ci na analizę i ocenę efektów przeprowadzenia weryfikacji hipotez. Nabycie tych umiejętności pozwoli Ci na wyciąganie wniosków z eksperymentów w trakcie akceleracji oraz po zakończeniu programu

Zakres tematyczny warsztatów i mentoringu


1. Marketing – poznasz obecne trendy w marketingu oraz nauczysz się tworzyć skuteczne kampanie marketingowe z zastosowaniem dostępnych technik i narzędzi marketingu internetowego.
2. Sprzedaż – zrozumiesz techniki prowadzenia sprzedaży oraz poznasz najlepsze praktyki wykorzystywane w negocjacjach, dzięki czemu zwiększysz wartość zamówień pojedynczego klienta.
3. Zarządzanie zespołem – zdobędziesz praktyczną wiedzę z obszaru rekrutacji i zarządzania zespołem, poznasz sposoby i narzędzia do skutecznego delegowania zadań swoim pracownikom.
4. Prawo – poznasz tajniki prawne dotyczące m.in. własności intelektualnej oraz dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umów inwestycyjnych.
5. Pitching – nauczysz się prezentować siebie i swój produkt. Pomoże Ci to podczas spotkania z inwestorami, konkursów czy innego rodzaju wydarzeń, na których będziesz musiał przedstawić swoją firmę.
6. Obsługa klienta – dowiesz się, jak obsługiwać klientów, aby regularnie powtarzali zakupy, a także polecali Twoją ofertę swoim znajomym. Zaczniesz wykorzystywać narzędzia internetowe do lepszego zarządzania bazą Twoich klientów.
7. Social media – poznasz sposoby budowania marki z pomocą mediów społecznościowych i nauczysz się zasad prowadzenia komunikacji z potencjalnymi klientami przez te kanały.
8. Globalizacja – dowiesz się, co musisz zrobić, aby zacząć działać na globalnym rynku, jakie pierwsze kroki podjąć oraz na co szczególnie zwrócić uwagę przy rozwoju firmy i ekspansji na zagraniczne rynki.

 

Szczegółowe informacje oraz elektroniczny formularz rekrutacji dostępne są na stronie programu www.startup.malopolska.pl

 

Program akceleracyjny #StartUP Małopolska jest realizowany w ramach projektu „Przedsiębiorcza Małopolska - rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W dotychczasowych czterech edycjach wzięło udział 28 małopolskich firm.

 

 

 

Autor: -
Źródło: www.malopolska.pl, #StartUP Małopolska
Dodano: 2019-09-11 11:15:45