BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Przedsiębiorczość-news

Jak ułatwić prowadzenie firmy? Zgłoś swój pomysł!

 

Przedsiębiorco! Wiesz, jak poprawić warunki dla rozwoju biznesu? Chcesz wskazać, jak praktycznie uprościć założenie działalności gospodarczej? Masz sugestię, co zrobić, aby poszerzyć dostęp do finansowania przedsięwzięć lub ulepszyć obowiązujące prawo? Zgłoś swoje sugestie poprzez aplikację online Głos Przedsiębiorcy na portalu biznes.gov.pl.
 

Głos Przedsiębiorcy jest aktywny już od ponad roku. Znajduje się na stronie internetowej www.biznes.gov.pl, prowadzonej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Aplikacja służy do zgłaszania propozycji związanych m.in. z upraszczaniem przepisów dotyczących prowadzenia biznesu, likwidacją zbędnych obowiązków, wsparciem ekspansji międzynarodowej firm, a także znoszenia barier dla inwestowania w Polsce. To wszystko ma przełożenie na wzmacnianie pozycji Polski na świecie oraz na jej wzrost gospodarczy.
 

Każdy, w tym także przedsiębiorca, może zgłaszać swoje pomysły i inicjatywy. Następnie są one oceniane przez internautów i merytorycznie analizowane. Status pomysłu (np. czy został odrzucony, przekazany do konsultacji albo wdrożony) jest publikowany na portalu – tym samym wszyscy zainteresowani mają aktualną informację o danym pomyśle.
 

Zgłaszane za pośrednictwem aplikacji online Głos Przedsiębiorcy projekty mogą dotyczyć siedmiu kategorii: rozwój działalności gospodarczej, prawa i obowiązki przedsiębiorcy, finansowanie, wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług na rynek, handel zagraniczny, informacje dla przedsiębiorców oraz inwestowanie w Polsce.
 

Dzięki inicjatywie Głos Przedsiębiorcy, dotychczas zgłoszono 271 propozycji zmian w prawie, z czego 28 wdrożono.  Jedna z propozycji znalazła się w podpisanej przez Prezydenta 6 sierpnia 2019 r. ustawie o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych. To tzw. Pakiet Przyjazne Prawo, autorstwa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2020 r., z wyjątkiem niektórych artykułów, które zaczną obowiązywać w innych terminach.
 

Serwis dostępny jest pod linkiem: www.biznes.gov.pl/glos-przedsiebiorcy
 

 

 


Autor: -
Źródło: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
Dodano: 2019-09-13 12:50:00