BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Przedsiębiorczość-news

"Tarcza antykryzysowa dla biznesu" – startuje cykl edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań i instrumentów finansowych z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej, tarczy samorządowej, która wesprze lokalne budżety, zmianach w Prawie zamówień publicznych czy pakietu mieszkaniowego - zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu wideokonferencji edukacyjnych dla przedsiębiorców.


"Tarcza antykryzysowa dla biznesu" to tytuł tegorocznej kolejnej już edycji konferencji dla przedsiębiorców, które organizuje Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. W tym roku ze względu na epidemię COVID-19 odbędą się one on-line.
 

Na pierwszy webinar, który będzie dotyczył wsparcia dla branży turystycznej, zapraszamy we wtorek 26 maja br. To pierwsza z 20. zaplanowanych wideokonferencji, którą zainauguruje Ministerstwo Rozwoju.


Partnerami cyklu jest dziewięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy.
W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
 

Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.
 

Podczas wirtualnych spotkań poruszą m.in. poniższe zagadnienia:
•    rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
•    tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;
•    zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
•    pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.


Dodatkowo, po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.


Pełna informacja na temat cyklu, szczegółowy harmonogram i tematyka spotkań znajduje się na stronie: www.parp.gov.pl/tarcza.

 

Wideokonferencje, które już się odbyły, można odtworzyć na kanale PARP na YouTube

ZAPRASZAMY!

 


 

Autor: -
Źródło: Ministerstwo Rozwoju
Dodano: 2020-05-25 11:58:07