Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Spotkania opłatkowe z mieszkańcami

Nie tylko strażacy: spotkanie noworoczne w Biegonicach

Biegonice kojarzą się z tamtejszą prężnie działającą Ochotniczą Strażą Pożarną, ale nie tylko strażacy zjawili się na noworocznym spotkaniu w siedzibie OSP (18 stycznia). Za wspólnym stołem zasiedli także sportowcy, młodzież szkolna i… rolnicy. Gościem biegonickiego opłatka był zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.
 


 

Najważniejszymi gośćmi byli jednak seniorzy, którzy z tradycyjnym wizerunkiem starszego pana i starszej pani mają niewiele wspólnego. - Nasi seniorzy są grupą bardzo mobilną. Z nimi można robić wszystko – podkreślał przewodniczący Zarządu Osiedla Biegonice Marian Wolak. Nie tylko seniorzy: babciom i dziadkom towarzyszyła liczna grupa nader mobilnych wnuków, co zauważył zastępca prezydenta.
 

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę tu z państwem być – powiedział do uczestników Wojciech Piech. – Co mnie urzeka na tych spotkaniach noworocznych w Biegonicach: wielopokoleniowość, która tutaj jest mocno zaznaczona. Na większości spotkań noworocznych spotykam się głównie ze starszymi mieszkańcami Nowego Sącza, a tu mamy przedstawicieli innych pokoleń, od małych bąbli, poprzez przedstawicieli wieku średniego aż po seniorów. Wszyscy są tutaj i wszyscy razem tworzą wspaniałą atmosferę – podkreślił wiceprezydent.
 

Niech trwają Święta
 

Wśród gości spotkania obecni byli między innymi wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Kądziołka i szef Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego Wiesław Kądziołka. - Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogę być tutaj, na spotkaniu opłatkowym wśród przyjaciół z Biegonic. To osiedle wspaniałych gospodarzy, po prostu wspaniałych ludzi. Chciałbym państwu życzyć wiele radości, wiele wspaniałego uśmiechu, który macie na co dzień, abyście ten uśmiech nosili przez cały 2018 rok – powiedział wiceprzewodniczący Rady Michał Kądziołka, a Wiesław Kądziołka zaapelował przy okazji o ostrożność i noszenie odblasków.
 

Wojciech Piech zauważył, że wprawdzie Święta Bożego Narodzenia już za nami, ale świąteczna atmosfera serdeczności i ciepła wciąż trwa. – Chciałbym państwu życzyć, żeby ta atmosfera trwała w każdym z państwa z osobna przez cały rok – życzył wiceprezydent. – Żebyśmy wszyscy okazywali sobie zrozumienie i wyrozumiałość, niekiedy miłość, żebyśmy się wspierali w trudach i dzielili radości.
 

Przed posiłkiem uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, który poświęcił proboszcz biegonickiej parafii pw. św. Wawrzyńca ks. Piotr Lisowski.
 

Nie o było się bez przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej, które przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 pod kierunkiem Iwony Pajor. Wspólnie śpiewanym kolędom i pastorałkom wtórowała strażacka orkiestra. W Biegonicach daje się odczuć bliską więź, jaka łączy mieszkańców tej dzielnicy i tak samo było na noworocznym spotkaniu.
 

[pobierz zdjęcia]

 

Autor: Wiesław Turek
Dodano: 2018-01-19 13:27:32