Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Spotkania opłatkowe z mieszkańcami

Dobre życzenia dla seniorów z Wojska Polskiego

Zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech oraz radni miejscy podzielili się opłatkiem z mieszkańcami osiedla Wojska Polskiego. Uczestników tradycyjnego spotkania opłatkowo-noworocznego przywitała przewodnicząca zarządu osiedla Wojska Polskiego Krystyna Kurzeja, a opłatki pobłogosławił ksiądz prałat Kazimierz Markowicz, proboszcz parafii Matki Bożej Niepokalanej.
 


 

- Przychodzę do państwa z dobrymi życzeniami – mówił do seniorów z Wojska Polskiego Wojciech Piech. – Dzięki szczególnej tradycji, jaka jest w Polsce, wracamy, jeszcze długo po świętach Bożego Narodzenia, do tego wielkiego wydarzenia, jakim było narodzenie Jezusa. Wciąż żyjemy tamtą atmosferą, wciąż śpiewamy kolędy w naszych domach, kościołach i na takich spotkaniach, jak to. Żyjemy też atmosferą przejścia ze starego w nowy rok. Korzystając, że jesteśmy w tak uroczystym klimacie, życzę państwu wszelkiej pomyślności, zadowolenia, miłości od bliskich.
 

Zastępca prezydenta Nowego Sącza nawiązał w swojej wypowiedzi także do inwestycji, jakie są realizowane w mieście, a które mają służyć seniorom.
- Robimy, co możemy w naszej polityce miejskiej, żeby czynić życie państwa coraz lepszym, ciekawszym i atrakcyjniejszym. Otworzyliśmy na ulicy Jagiellońskiej Centrum Seniora, przede wszystkim dla seniorów właśnie pozyskaliśmy dwa miliony dwieście tysięcy złotych na uruchomienie kolejnych czterech świetlic na terenie miasta. Mam nadzieję, że będziecie państwo z nich korzystać. 

Dobre wiadomości przekazał także Piotr Polek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które mieści się na osiedlu Wojska Polskiego:
- Poczyniliśmy dużo inwestycji, żeby ciepłownia była jak najmniej uciążliwa. Mamy nowoczesne filtry, nie powinno być już problemów z emisją. Zainwestowaliśmy duże pieniądze, żeby było lepiej dla ochrony środowiska. Mamy na uwadze także i to, żeby na osiedlu było czyściej i milej dla wszystkich.
 

W spotkaniu świąteczno-noworocznym uczestniczyli radni miejscy: Dominika Marczak, Dawid Dumana, Tadeusz Gajdosz, Józef Gryźlak i Patryk Wicher, którzy także składali życzenia seniorom z Wojska Polskiego.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Monika Zagórowska
Dodano: 2018-01-22 14:35:26