Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Spotkania opłatkowe z mieszkańcami

Seniorzy z osiedla Gołąbkowice na noworocznym spotkaniu

Ponad 250 osób zostało zaproszonych na spotkanie noworoczne seniorów z osiedla Gołąbkowice. Spotkanie (23 stycznia) zorganizował przewodniczący Zarządu Osiedla Antoni Rączkowski, a wśród gości obecny był zastępca prezydenta miasta Wojciech Piech.
 


 

Spotkanie było okazją, aby przybliżyć inicjatywy miasta Nowego Sącza skierowane do osób starszych. Zastępca prezydenta Wojciech Piech przypomniał o uruchomieniu z początkiem roku Centrum Seniora w Nowym Sączu, a także o zamiarach na przyszłość. Pierwsza inwestycja to rewitalizacja Miasteczka Rowerowego.
 

- Będziemy tam budować duży Park Rekreacji Przestrzennej – przypomniał  Wojciech Piech. - Będzie tam wiele elementów, które będą służyć właśnie rekreacji i odpoczynkowi, odpoczynkowi wielopokoleniowemu.  Znajdą się tam urządzenia nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców i seniorów. To będzie park, który będzie służył międzypokoleniowej integracji społecznej.
 

To niejedyna propozycja od miasta dla osiedla Gołąbkowice na ten rok. – W ramach programu rewitalizacji będziemy w tym roku budować cztery nowe świetlice osiedlowe, bogato wyposażone w nowoczesny sprzęt, który pozwoli państwu miło i atrakcyjnie spędzać czas. Korzystajcie z tego, ile się da, bo po to to jest – zachęcał Wojciech Piech.
 

To już tradycja
 

Przewodniczący Zarządu Osiedla Antoni Rączkowski przypomniał, że organizacja spotkań seniorów  w okresie świąteczno-noworocznym na osiedlu Gołąbkowice stała się już swego rodzaju tradycją. - W swoim założeniu spotkania są okazją do złożenia życzeń, do zbliżenia się sąsiadów, do podzielenia się naszymi codziennymi sprawami – powiedział przewodniczący.
 

Noworoczne życzenia złożył obecnym także prepozyt kapituły kolegiackiej św. Małgorzaty, ks. dr Jerzy Jurkiewicz. - Jest to rok dla każdego z nas niewiadomy, bo nie wiemy, co nas w tym roku czeka. Dlatego trzeba, żebyśmy z tego życia, które nam Pan Bóg daje tu i teraz czerpali garściami jak najwięcej – mówił proboszcz parafii św. Małgorzaty.
 

Wśród gości obecni byli przyjaciele osiedla, między innymi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Piotr Polek. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Stobierska, a kolędy i pastorałki zaśpiewał zespół Young Voice z Miejskiego Ośrodka Kultury.
 

[pobierz zdjęcia]

 

Autor: Wiesław Turek
Dodano: 2018-01-24 10:03:51