Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Spotkania opłatkowe z mieszkańcami

Spotkanie noworoczne na osiedlu Centrum z akcentem artystycznym

Wyjątkową oprawę artystyczną na spotkanie świąteczno-noworoczne zorganizował dla swoich seniorów zarząd osiedla Centrum. Obecny wśród mieszkańców osiedla zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, był pod wrażeniem występu baletowego, jasełek oraz koncertu kolęd  śpiewanych przez zespół seniorek.
 


 

Niezwykle lekki i zwiewnym styl tańca baletowego w wykonaniu Ani Orzechowskiej był inspiracją dla przewodniczącej zarządu osiedla Grażyny Migrały, która składała seniorom życzenia, do porównania życia z kruchości porcelany. Życia, o które - jak mówiła przewodnicząca - powinniśmy się troszczyć.

Nawiązał do tego także zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Wojciech Piech:
- Pokój, który jest między ludźmi to jest pewna wartość, niezwykle krucha, którą trzeba pielęgnować, o którą trzeba dbać nieustannie. Dbajmy o pokój i zgodę między nami, o tę porcelanę, żebyśmy jej nie stłukli. Różnice między nami nie mogą przesłonić faktu, że stanowimy wspólnotę mieszkańców Nowego Sącza, wspólnotę osiedlową, sąsiedzką. Wspierajmy się nawzajem i pielęgnujmy dobre relacje między sobą. Życzę dobrego 2018 roku.

  Na zdjęciu Ania Orzechowska

Dla seniorów z osiedla Centrum wystąpiła grupa teatralna z Mszalnicy, pod kierownictwem Edyty Kiełbasy, prezentując tradycyjne jasełka. Aktorzy zachwycili widownię grą, strojami i pastorałkami śpiewanymi gwarą.
 

Spotkanie odbyło się w Restauracji "Pod wierzbą", która zaserwowała seniorom obiad z deserem. Za stołem zasiedli także radna miejska Elżbieta Chowaniec oraz dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej.
 

 [POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Monika Zagórowska
Dodano: 2018-01-24 13:11:13