Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Spotkania opłatkowe z mieszkańcami

W Porębie Małej dobro wygrywa ze złem

W gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 17 odbyło się spotkanie noworoczne seniorów z osiedla Poręba Mała (24 stycznia). Spotkanie przygotował zarząd osiedla pod przewodnictwem Błażeja Targosza, a wśród gości obecny był między innymi zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.
 


 

Obok zastępcy prezydenta do Poręby Małej przyjechali radni z Bożeną Jawor, Przemysławem Gawłowskim i radnym właśnie z Poręby, Konstantym Legutką. O duchowy wymiar spotkania zadbał  proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela ksiądz Mikołaj Piec. Wśród gości znalazł się także prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Piotr Polek, przedstawiciele policji, kadra nauczycielska i przede wszystkim porębiańscy seniorzy. Kolędy i pastorałki intonował zespół pod kierunkiem Krzysztofa Żyłki, na co dzień wiceprezesa Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
 

- Bardzo się cieszę, że mogę tutaj dzisiaj z państwem być dzięki zaproszeniu pana przewodniczącego zarządu osiedla – powiedział witając się z uczestnikami spotkania zastępca prezydenta Wojciech Piech. – Mamy w Polsce piękną tradycję, która pozwala nam utrzymać świąteczną atmosferę bardzo długo. Chyba nigdzie na świecie nie jest tak jak w Polsce i to bardzo dobrze, bo dzięki temu przez wiele tygodni utrzymujemy piękną, wspaniałą atmosferę serdeczności, bliskości, ciepła. I niech ta atmosfera towarzyszy nam przez cały rok – życzył Wojciech Piech.
 

Radny Legutko podziękował za serdeczne przyjęcie, z jakim spotkał się w porębiańskich domach, roznosząc zaproszenia. – Nie oddałbym tego za żadne pieniądze! – zarzekał się radny. Z kolei ksiądz Mikołaj Piec wskazywał, że Bóg jest stale obecny wśród nas, a należy Go szukać w drugim człowieku.
 

Duży udział w spotkaniu miały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17, który przedstawiły obszerne misterium o walce dobra ze złem. Niespodzianki nie było, dobro zwyciężyło. Warto podkreślić, że wykonawcy włożyły w przedstawienie naprawdę wiele pracy. W nagrodę dzieci otrzymały dwukrotnie cięższy niż w ubiegłym roku worek słodyczy.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesaw Turek
Dodano: 2018-01-25 10:42:06