Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Spotkania opłatkowe z mieszkańcami

Zdrowia i życzliwości: życzenia na osiedlu Kochanowskiego

Seniorzy z osiedla Kochanowskiego spotkali się na tradycyjnym, noworocznym opłatku (26 stycznia). Spotkanie zorganizował Zarząd Osiedla z przewodniczącym Krzysztofem Ziają, a wśród gości obecny był reprezentujący prezydenta miasta, zastępca prezydenta Wojciech Piech.
 


 

Zastępca prezydenta podkreślił wielką satysfakcję z faktu, że dzięki zaproszeniu zarządu osiedla może być na tym spotkaniu i czyni to nie z obowiązku, ale z potrzeby serca. - Klimat, jaki panuje na tym osiedlu, jaki państwo tworzycie w relacjach międzysąsiedzkich, rzutuje również na klimat w mieście – zaznaczył Wojciech Piech.
 

Wojciech Piech podkreślił również, że miasto nie pozostaje obojętne na potrzeby seniorów. - Właśnie pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 2,2 mln złotych, do których dołożymy jeszcze z budżetu miasta 800 tys. złotych i tym sposobem w Nowym Sączu uruchomimy jeszcze cztery kolejne świetlice osiedlowe w ramach programu rewitalizacji – przypomniał gość spotkania. - Chcemy te świetlice wyposażyć w nowoczesny sprzęt, który pozwoli realizować bardzo ciekawe programy. Programy, które pozwolą państwu bardzo miło i ciekawie spędzić wolny czas.
 

Zastępca prezydenta Ryszarda Nowaka mówił również o innych inicjatywach, jakie przedsiębierze miasto Nowy Sącz, nie tylko z myślą o seniorach, ale o wszystkich mieszkańcach. Wspomniał o nich również proboszcz parafii św. Małgorzaty, ks. dr Jerzy Jurkiewicz. Na przykład niedawno uruchomione Centrum Seniora może być okazją do nawiązywania serdecznych kontaktów międzyludzkich. - W tych czasach, w których żyjemy, bardzo ważne jest, żeby mieć obok siebie życzliwego człowieka – mówił ks. Jurkiewicz. - Bo jeżeli nawet jest zdrowie, a nie ma życzliwego człowieka obok, to człowiek się czuje nie najlepiej.

Organizatorzy z przewodniczącym zarządu osiedla Krzysztofem Ziają zadbali również o stronę artystyczną spotkania. Kolędy i pastorałki popłynęły w wykonaniu scholi z parafii św. Jana Pawła II. Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele służb mundurowych służących bezpieczeństwu osiedla i... ogrzewających mieszkańców w mroźne, zimowe noce w osobie prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Piotra Polka.
 

Kulminacją były noworoczne życzenia, jakie złożyli sobie mieszkańcy osiedla i zaproszeni goście. Obok tradycyjnych życzeń zdrowia były i inne: zasobności, spełnienia marzeń i właśnie życzliwości ludzkiej, o której wspominał ks. Jurkiewicz.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek
Dodano: 2018-01-28 11:31:21