BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka


Świetlica osiedlowa PRZYDWORCOWE

Miejsce Aktywności Mieszkańców (MAM)

Adres:

ul. Żółkiewskiego 23

33-300 Nowy Sącz

 

Animator osiedlowy:

ANNA ORZEŁ

tel. 660-446-726

 
KARTA UCZESTNIKA ZAJĘĆ (pobierz)

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA (pobierz)

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH (pobierz)

 

Więcej informacji:   

 

Godziny otwarcia świetlicy w czasie ferii zimowych od 04.01.2021 do 15.01.2021.

Poniedziałek 9.00-12.30
Wtorek 9.00-12.30
Środa 9.00-12.30
Czwartek 9.00-12.30
 Piątek 9.00-12.30

 Szczegółowy plan zajęć w czasie ferii zimowych

W razie pytań koordynator świetlic osiedlowych pozostaje do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu tel. 696 032 979

 

Plan zajęć na świetlicy osiedlowej „Przydworcowe”  

Z uwagi na COVID-19 zajęcia dla osób w wieku 65+ będą realizowane w sytuacji, gdy będzie je dopuszczać reżim sanitarny

 

Dzień tygodnia

Godziny otwarcia

Rodzaj zajęć

Opis zajęć

Poniedziałek

14 - 18

Zajęcia plastyczno- kreatywne  „Stwórz to sam”

15.30-17.00

Zajęcia plastyczno- kreatywne „Stwórz to sam” -  to doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego. Dzieci i młodzież będą miały okazję poznać różne techniki oraz pracować na nie tylko tradycyjnych, ale również na nietypowych materiałach, takich jak: produkty spożywcze, materiały roślinne i inne tworzywa pochodzenia naturalnego. Na zajęciach nie zabraknie również zabaw sensorycznych, które poszerzają świat dziecka i doskonale wspierają jego rozwój psychofizyczny.

Wtorek

14 – 18

„Klub dla mam i maluchów”

10.00-12.00

Klub dla mam i maluchów-  rozmowy, warsztaty, zabawa — to czeka na mamy, które zwykle pozostają w domach z dziećmi. Podczas zajęć kobiety/mamy będą miała okazję spotkać się i porozmawiać z innymi mamami, a my w tym czasie zaopiekujemy się dziećmi i przygotujemy dla nich kreatywne zabawy!

„Zagraj z nami-

gry i zabawy z innymi dziećmi”

15.30-17.00

Zagraj z nami – zajęcia przeznaczone dla dzieci uwielbiających aktywnie spędzać czas z innymi.  Podczas tych zajęć dzieci uczą się m.in. przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozwijają spostrzegawczość, koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową, co podwyższa ich sprawność manualną. Różnorodność gier podczas zajęć pozwala na ciekawe i mądre wykorzystanie wolnego czasu dzieci.

Środa

11 – 15

 

Zajęcia artystyczne dla seniorów

11.30 – 12.30

Zajęcia organizowane dla seniorów mają na celu rozwój manualny, rozbudzenie kreatywności na różnych płaszczyznach intelektualnych, dawno zapomnianych, rozwoju to nowych umiejętności, na które kiedyś brakowało czasu, czynny udział wzbudza u naszych mieszkańców bycie potrzebnym innym osobom.

Czwartek

14 – 18

 

„ Hocki klocki”

16.30-17.30

Zajęcia ogólnorozwojowe, stymulujące, którym przyświeca hasło: „ZABAWA, NAUKA, MUZYKA ”. Zajęcia są ukierunkowane na rozwijanie wszystkich najważniejszych zdolności i umiejętności dziecka takich jak koordynacja ruchowa, umiejętności językowe, muzyczne oraz zdolności interpersonalne. Są to zajęcia tematyczne dotyczące różnych zagadnień –przyrodniczych, odkrywczych, baśniowych itp. jednocześnie w ścisłej korelacji z MUZYKĄ.  Zajęcia Hocki-klocki będą zawsze połączone z zabawą ruchową do muzyki rozrywkowej lub z tematyczną piosenką znaną i lubianą.

Piątek

11 - 15

„ Pomoc w odrabianiu zadań domowych”

11.30-13.00

 

Pomoc w odrabianiu zadań domowych- zajęcia podczas, których pomożemy każdemu zmierzyć się z zadanymi zadaniami, postaramy się je wytłumaczyć i wspólnie zrobić. To także czas kiedy dziecko może przyjść w ciszy przeczytać lekturę lub pouczyć się.

Przystanek MAM - zajęcia integracyjne

16.00-17.30

Przystanek Mam. Akcja Integracja. Na spotkania zapraszamy osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodziny, przyjaciół oraz osoby, które chciałyby się po prostu z nami spotkać Na spotkaniach po prostu siedzimy, rozmawiamy, śmiejemy się, gramy w różne gry - cieszymy się życiem.

Spotykania odbywają się co dwa tygodnie w godz. 16 -17.30.