Środa, 18 maja 2022 r.    Imieniny obchodzą: Jan, Eryk, Aleksandra


Zastępcy Prezydenta Miasta Nowego Sącza VII kadencji


Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza - Jerzy Gwiżdż

Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza - Jerzy Gwiżdż

 Jerzy Gwiżdż - urodzony 10 sierpnia 1954 roku w Nowym Sączu, adwokat, radca prawny, polityk.

 Po ukończeniu II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu w 1973 roku studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 Po studiach pracował w Wojewódzkim Zarządzie Inwestycji Rolniczych w Nowym Sączu, a następnie był zastępcą dyrektora w Zakładzie Remontowo - Budowlanym Spółdzielni Grodzkiej w Nowym Sączu.


  Od 1983 roku pracował w Zakładzie Robót Inżynieryjnych w Nowym Sączu jako radca prawny. W ostatnich latach był także prezesem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Nowym Sączu.

 Prowadził własną kancelarię adwokacką i prawną.W latach 1977-1981 był członkiem Stronnictwa Demokratycznego. Od września 1980 roku był związany z ruchem "Solidarność". Po powstaniu w Nowym Sączu Komitetu Obywatelskiego był jego wiceprzewodniczącym. Po roku 1990 należał do Porozumienia Centrum.

 W latach 1990-1994 był radnym i prezydentem miasta Nowego Sącza.

 W 1993 roku został wybrany posłem na sejm RP z ramienia Komitetu Wyborczego BBWR. Był także posłem Sejmu RP III kadencji. W 1995 roku pełnił funkcję szefa Komitetu Sztabu Wyborczego Lecha Wałęsy, a później Ruchu Solidarni w Wyborach. Był sygnatariuszem Akcji Wyborczej Solidarność.

 W 2005 roku został wybrany prezesem Stowarzyszenia Sądecki Dialog.Przewodniczył Komitetowi Obchodów 700-lecia Nowego Sącza, którym patronował prezydent Lech Wałęsa. Utworzył Związek Sądeczan, którego jest honorowym przewodniczącym.

 

Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza - Wojciech Piech

Wojciech Piech Wojciech Piech, 48 lat, 20 lat doświadczenia zawodowego, związany z Urzędem Miasta Nowego Sącza od 1996 r., w latach 1996–2003 sekretarz miasta Nowego Sącza, w latach 2007–2015 pełnomocnik prezydenta ds. systemów zarządzania jakością, w latach 2014-2015 pełnomocnik prezydenta ds. zarządzania strategicznego.
Od połowy listopada 2015 roku pełni funkcję zastępcy prezydenta miasta Nowego Sącza

Absolwent filologii polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie i studiów Master of Business Administration (MBA) pod auspicjami National Louis University, Chicago, USA.

Posługuje się dwoma językami obcymi - angielskim i niemieckim.