Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla dzieci z Nowego Sącza

Województwo Małopolskie i Miasto Nowy Sącz zapraszają rodziców dzieci zameldowanych w Nowym Sączu do udziału w programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2019 roku.


 

Szczepienia to część programu zdrowotnego Województwa Małopolskiego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce. Lokalnym koordynatorem jest Urząd Miasta Nowego Sącza, który realizuje szczepienia we współpracy z podmiotem leczniczym. Odpowiedzi na pytania dotyczące szczepień udziela Wydział Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza.
 

Szczepienia dzieci zameldowanych w Nowym Sączu realizuje i wykonuje Centrum Medyczne "Batorego" Sp. z o.o. w Nowym Sączu, Al. Batorego 77, 33-300 Nowy Sącz. Zapisy na szczepienia przyjmowane są w Poradni Dziecięcej w budynku C lub telefonicznie pod numerem 18 442 00 06, wewn. 2.
 

Szczegóły programu oraz warunki uczestnictwa:
 

•    Ze szczepień mogą skorzystać dzieci urodzone przed 1 stycznia 2017 r. do lat 3 i w wieku 3 lat.
•    Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 29 listopada 2019 r.
•    Wszelkie informacje z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Nowego Sącza pod adresem: https://www.nowysacz.pl/ochrona-zdrowia-profilaktyka-promocja-zdrowia .
 

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka na jego realizację. Należy pamiętać, że w dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka. Zapraszamy!
 


 


 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-01 15:17:49