Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

Ruszyła akcja Sądeckie Serce Pomocy.

Z inicjatywy radnego Krzysztofa Ziaji przed wejściem do Ratusza ustawiony został pojemnik na zakrętki w kształcie serca. Pojemnik może pomieścić ok 150-160 kg nakrętek, a cały dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek w całości przeznaczony zostanie na niesienie pomocy potrzebującym. Akcję wspiera również prezydent Ludomir Handzel i ks. dr Jerzy Jurkiewicz wraz z Parafialnym Oddziałem Caritas przy Parafii Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu.

 

 

- Chciałbym podkreślić element edukacyjny i ekologiczny, bo to jest bardzo ważne, żebyśmy w dzisiejszym świecie ograniczali ilość plastiku, która zostaje w naszych lasach i rzekach.  Caritas  to najlepsza organizacja, która będzie wiedziała jak wykorzystać te środki. Bardzo się cieszę z  tej inicjatywy. Dziękuję partnerom, a przede wszystkim radnemu Krzysztofowi Ziaji, który ma wielkie serce i mam nadzieję, że takich inicjatyw i pomysłów będzie coraz więcej – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

 

 

W spotkaniu uczestniczyła także zastępca prezydenta Magdalena Majka, która także zasiliła serce swoim zbiorem zakrętek, a także Ks. Dr Jerzy Jurkiewicz, Prepozyt  Kapituły kolegiackiej, który podziękował za akcje i wyjaśnił, że bez względu na to jaki stan zamożności będzie przejawiać nasze społeczeństwo zawsze potrzebujących i biednych będziemy mieć wśród nas,  dlatego ta forma pomocy jak najbardziej jest potrzebna.

 

Organizatorem akcji jest Zarząd Osiedla Kochanowskiego pod przewodnictwem radnego Krzysztofa Ziaji.

 

Partnerami jest również Drukarnia Netrium.

 

 

[POBIERZ]

                                   

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-07-29 14:12:36