BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” za nami

     20 września na płycie Sądeckiego Rynku odbył się Finałowy koncert XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. Na scenie pojawili się mieszkańcy Sądecczyzny, ale i dzieci i młodzież z innych regionów Polski.
 
 
 
Tegoroczny Festiwal rozpoczął się standardowo od przesłuchań. Blisko 60 uczestników w czwartek 17 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu zaprezentowało swoje umiejętności, w tym roku w czterech kategoriach wiekowych.
 
 
Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Joanna Wójtowicz z Akademii Muzycznej w Krakowie, Dariusz Janus, kompozytor i wykładowca Akademii Muzycznej w Warszawie i Katowicach, kompozytor Paweł Moszumański, Małgorzata Bartas – Witan, dziennikarka Polskiego Radia, a przewodniczącą jury była Milenia Małecka Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży.
 
 
Zastępcą prezydenta Magdalena Majka nagrodziła zwycięzców podczas koncertu finałowego. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Ludomira Handzla.
 
                                       
 
 
 
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-09-21 13:41:00