Niedziela, 01 sierpnia 2021 r.    Imieniny obchodzą: Piotr, Nadzieja, Nadia


Kategoria: Wydarzenia

263. Koncert U Prezydenta – Uroczysty KONCERT PAPIESKI w 100 - lecie urodzin Karola Wojtyły

Za nami 263. Koncert u Prezydenta. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w Bazylice Kolegiackiej św. Małgorzaty w Nowym Sączu w 100 lecie urodzin Karola Wojtyły.
 
 
Prezydent powitał uczestników słowami:
 
- Cieszę się, że w tych trudnych czasach właśnie osoba największego z Polaków łączy nas w naszej Bazylice w symboliczny sposób, bo w tak wielką uroczystość 100- lecie urodzin. Cieszę się, że tutaj jesteśmy razem. Dziękuję wykonawcom, dziękuję Państwu za przybycie. Przed nami uczta kulturowa. Mam nadzieję, że następne dni będą spokojne i tego Państwu życzę. Na koniec chciałem bardzo serdecznie podziękować gospodarzowi dzisiejszego spotkania, naszemu prałatowi dr Jerzemu Jurkiewiczowi za to, że otwiera szeroko drzwi i serce. Bóg zapłać – powiedział Prezydent Ludomir Hadzel. 
 
 
Podczas koncertu prezentowała się Krakowska Orkiestra Radiowa, Chór absolwentów I LO‘’ KANON’’ im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Jako soliści wystąpią Karin Wiktor – Kałucka (sopran), Joanna Albrzykowska – Clifford (sopran), Agnieszka Monasterska (alt), Ryszard Żłóbek (dyrygent).
 
 
     

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-10-16 11:15:40