Piątek, 15 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Teresa, Jadwiga


Kategoria: Wydarzenia

Spotkanie z ekspertami z Litwy

Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka spotkała się z czternastoosobową grupą ekspertów z Litwy, którzy przyjechali z miasta partnerskiego Nowego Sącza - Troków, w ramach projektu „Polsko - Litewska strefa dobrych praktyk”.

Spotkanie z ekspertami z Litwy


Pracownicy VšĮ Trakų švietimo centrasprzyjechali, by poznać dobre praktyki w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym w Nowym Sączu i Małopolsce jak również działania wspierające osoby dorosłe i młodzież z Nowego Sącza oraz Troków.

Spotkanie z ekspertami z Litwy


W ramach programu polsko-litewskiej wymiany odbyły się zajęcia na temat działań realizowanych przez OHP, a także spotkania w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dot. realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych miasta Nowego Sącza na lata 2020-2022; w Nowosądeckim Inkubatorze Przedsiębiorczości w obszarze wspierania przedsięwzięć społecznych pozwalających na łagodzenie i usuwanie negatywnych skutków bezrobocia jak i aktywizację zawodową - dobre praktyki z Nowego Sącza.
23-letnie partnerstwo: Nowego Sącza i Troków pozwala na budowanie wspólnoty i rozwój stosunków bilateralnych Polski i Litwy – dając okazję do konkretnych działań na poziomie lokalnym – w postaci ciekawych przedsięwzięć z korzyścią dla mieszkańców naszych miast.

Spotkanie z ekspertami z Litwy

Projekt „Polsko - Litewska strefa dobrych praktyk” dofinansowany został przez Fundusz Polsko - Litewskiej Wymiany Młodzieży.

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-09-17 14:27:43