Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Komunikaty Biura Prasowego


22943

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Jagiellońska, Grodzka i Kunegundy

2020-02-19

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, iż w związku z przystąpieniem do kolejnego etapu przebudowy ulic: Kunegundy i Grodzkiej w czwartek (20 lutego) wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.


22918

Podejrzenie koronawirusa w sądeckim szpitalu. SOR wstrzymał przyjmowanie pacjentów

2020-02-14

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu informuje, że Szpitalny Odział Ratunkowy w Nowym Sączu wstrzymał przyjmowanie pacjentów. Zainteresowani proszeni są o korzystanie ze Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w sąsiednich miejscowościach. Pozostałe oddziały pracują normalnie.


22913

Podsumowanie akcji "Bezpieczne Ferie 2020"

2020-02-13

Tegoroczne „Bezpieczne Ferie” zainaugurowałaakcja „Disco on Ice” na lodowisku przy sądeckim MOSiR. Dzieci uczestniczyły także w seansach filmowych, warsztatach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Pałac Młodzieży, a także zajęciach w Sądeckiej Bibliotece Publicznej.


22912

Zmiany organizacji ruchu w związku z zamknięciem północnej jezdni ul. Sucharskiego

2020-02-13

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu uprzejmie informuje, że od dnia 17 lutego (poniedziałek) od godziny 9:00 będzie zamknięta dla ruchu północna jezdnia ulicy Sucharskiego (nitka od strony Łubinki).Ruch pojazdów będzie odbywał się południową jezdnią ul. Sucharskiego (nitka od strony ul. Lwowskiej).


22906

Ulica Stolarska zamknięta do odwołania

2020-02-12

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że ulica Stolarska została zamknięta przez Policję z powodu odrywających się pod wpływem wiatru, elementów budynku przylegającego do jezdni, co stwarza realne zagrożenie dla użytkowników drogi.


22893

O kontroli i planach na 2020 rok w Miejskim Ośrodku Kultury

2020-02-10

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, podczas której dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba oraz dyrektor MOK-u Dawid Listos, przybliżyli szczegóły nowego festiwalu: „Nowosądecka Jesień Teatralna”. Z kolei dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Mirosław Świst mówił o trwającej w MOK-u kontroli wewnętrznej i obszarach, w których stwierdzono nieprawidłowości.


22890

Czasowa zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Jagiellońska, Grodzka i Kunegundy

2020-02-07

W związku z przystąpieniem do kolejnego etapu przebudowy ulicy Kunegundy i Grodzkiej, w dniu 12.02.2020 (środa), wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu. Roboty będą prowadzone na skrzyżowaniu ulic: Jagiellońska, Grodzka i Kunegundy. W związku z tym, zamknięty będzie dla ruchu dojazd do skrzyżowania od strony ul. Jagiellońskiej i ul. Grodzkiej.


22881

Odpowiedź Urzędu Miasta w sprawie odkupu stacji ładowania pojazdów elektrycznych

2020-02-06

Urząd Miasta Nowego Sącza nie przychylił się do przyjęcia oferty odkupu stacji ładowania pojazdów, należącej do Sądeckich Wodociągów, znajdującej się na płycie sądeckiego Rynku. W chwili obecnej dostępne są urządzenia cenowo porównywalne lub tańsze, a także bardziej zaawansowane technologicznie.


22877

Budowa stadionu Sandecji – odpowiedź na pismo radnego Michała Kądziołki reprezentującego Klub Radnych PiS „Wybieram Nowy Sącz”

2020-02-05

Zastępca prezydenta Artur Bochenek odniósł się do pisma skierowanego przez Michała Kądziołkę w imieniu klubu „PiS – Wybieram Nowy Sącz”. Jak zaznaczył wiceprezydent, nie ma podstaw prawnych do spełnienia żądań radnych klubu „PiS – Wybieram Nowy Sącz.”


22875

Komunikat dotyczący robót gazowych przy ul. Westerplatte i Sucharskiego

2020-02-05

6 lutego (czwartek) w godzinach od 7:00 do 15:00 będą prowadzone roboty gazoniebezpieczne, związane z przełączeniem sieci gazowej w rejonie ul. Westerplatte i Sucharskiego. W trakcie prac, nastąpi przerwa w dostawie gazu dla ok. 540 odbiorców przy ul. Westerplatte, Sucharskiego, Beskidzkiej, Leśnej i Chruślickiej.


22856

Straż Miejska nie wykonuje telefonicznych wezwań do zapłaty!

2020-02-03

W ostatnim czasie Straż Miejska otrzymała informacje o telefonicznych „Wezwaniach do zapłaty” rzekomo wykonywanych przez pracowników Komendy Straży Miejskiej. W związku z tym informujemy, że Straż Miejska nie wystawia ww. wezwań, ani w formie pisemnej, ani telefonicznej. Strażnicy upoważnieni są do wystawiania „Wezwań do zgłoszenia się do komendy” wyłącznie pisemnie, a zdarzenia, o których mowa powyżej są próbą wyłudzania pieniędzy.


22850

„Karta Nowosądeczanina” - podsumowanie pierwszego miesiąca funkcjonowania programu

2020-01-31

W siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego odbyła się konferencja prasowa, dotycząca realizacji projektu „Karta Nowosądeczanina”. Przybyłych gości przywitał Prezes Zarządu MPK Jerzy Leszczyński, a szczegóły dotyczące wprowadzenia Karty przybliżyli przedstawiciele Zespołu do spraw Projektu "Karta Nowosądeczanina".


22833

Współpraca z MCK Sokół nabiera tempa

2020-01-28

Prezydent Ludomir Handzel spotkał się z nowym dyrektorem Małopolskiego Centrum Kultury Sokół Andrzejem Zarychem. W trakcie spotkania zostały omówione kwestie współpracy w 2020 roku.


22828

Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

2020-01-27

Prezydent Ludomir Handzel upamiętnił ofiary Holokaustu na Sądecczyźnie. W Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, prezydent zapalił znicze pamięci na symbolicznym grobie Sądeczan - Ofiar Auschwitz.


22819

Spotkanie z przedstawicielami samorządu Wyżne Rużbachy

2020-01-24

Prezydent Ludomir Handzel spotkał się z przedstawicielami samorządu Wyżne Rużbachy. Podczas spotkania omówiono harmonogram prac w ramach realizowanego wspólnie projektu o nazwie „Zapomniany zakątek przyrody i historii”. W planie jest między innymi rewitalizacja obszaru leśnej ścieżki przyrodniczej w Lasku Falkowskim.